Maszyny sortownicze

Profesjonalne linie do sortowania owoców
i warzyw FRUMAC Alians holenderskch firm: "Perfect" i "Burg".

Kilkadziesiąt lat doświadczeń, zastosowanie najnowszej techniki i technologii oraz alians dwóch fabryk: "Perfect" i "Burg" zaowocowało produkcją wydajnych, doskonałych elektronicznych linii sortowniczych "FRUMAC".
Produkcja firmy "Perfect" to elektroniczne maszyny sortujące owoce i warzywa,
a produkcja firmy "Burg" to systemy do wodnego rozładunku i załadunku skrzyniopalet.

Sortowanie może odbywać się wg średnicy za pomocą kamer przemysłowych, lub wg wagi za pomocą elektronicznych bardzo dokładnych wag. Ponadto sortowanie produktów może odbywać się wg koloru lub rumieńca za pomocą precyzyjnych kolorowych kamer.
Cały wysoko wydajny program sortujący obsługiwany jest przez system Windows i może być monitorowany przez internet z centrali firmy w Holandii.
Maszyny  do rozładunku wodnego skrzyniopalet dostępne są od bardzo prostych, aż do bardzo skomplikowanych. Do dużych instalacji stosuje się  automatyczne ciągi transportowe, potrafiące samodzielnie rozładowywać skrzynie, ale również napełniać je po procesie sortowania.
Linie sortownicze "FRUMAC" mają wydajność od 2 do 9 ton na godzinę.

Zarówno "Perfect" jaki i "Burg" w dalszym ciągu prowadzą prace rozwojowe i badania mające na celu poprawę jakości sortowania. W chwili obecnej wdrażany jest program pozwalający sortować produkty wg ilości uszkodzeń lub plam na skórce. 

Wyposażenie dodatkowe może obejmować:

  • wywrotnice do skrzyniopalet,
  • podajniki taśmowe,
  • podajniki rolkowe (tzw. stoły inspekcyjne),
  • taśmy pakownicze,
  • automatyczne napełniacze do skrzynek i skrzyniopalet.

Poniższy schemat pokazuje przykładową maszynę 4 ścieżkową, z 9 wyjściami i 4 sekcjami przerwy oraz z wywrotnicą do skrzyniopalet.

Wszystkie maszyny firmy "PERFECT" posiadają konstrukcję modułową, która daję możliwość rozbudowy i adaptacji do rosnących potrzeb Klienta.

W ofercie firmy "Rewera" znajdują się również nowe i używane, obrotowe maszyny sortujące holenderskiej firmy "Greefa".

Maszyny te są alternatywą dla średnich i małych sadowników, którzy oczekują maszyn sortujących do 1200 kg/h.
Z naturalnych względów maszyny te są bardzo konkurencyjne cenowo w stosunku do nowych linii sortujących, gdzie liczy się bardzo duża wydajność.

 

 

©2009 "REWERA"